Malka


Sausa malka

ai pārbaudītu, vai malka ir pietiekoši sausa, jūs variet pagales sasist kopā un saklausīt “dziedošu” skaņu. Ja jūs ielieciet koka pagali kompaktā plastmasas maisā siltā istabā, maisa iekšpusē parādīsies valgums, ja malka ir pārāk mitra. Faktiski vieglākais veids, kā noteikt, vai malka ir sausa, ir pēc tajā pamanāmajām plaisām. Jūsu tirdzniecības pārstāvis var arī pārbaudīt jūsu sauso malku ar mitruma mērītāju, lai iegūtu papildu informāciju, lūdzu, sazinieties ar sev tuvāko tirdzniecības pārstāvi.

Padomi par malkas veidiem

Pīlādzis, dižskābardis, ozols, osis, kļava un bērzs tiek uzskatīti par labākajiem malkas veidiem atklātai ugunij. Tomēr daudzi cilvēki dod priekšroku arī skuju kokiem tādēļ, ka tie izdod sprakšķošas skaņas, tomēr šie koku veidi rada dzirksteles, kas var izraisīt ugunsbīstamību.

Uguns iedegšana

Ir vairāki paņēmieni, kā iedegt uguni, tomēr jums vienmēr jābūt uzmanīgiem attiecībā uz to, ko likt iekšā krāsnī. Nekad neizmantojiet malku no krāsotiem vai zem spiediena impregnētiem kokmateriāliem vai plastmasas, kuras sastāvā ir hlors, piemēram, polivinilhlorīda. No tās izdalās ļoti indīgas gāzes. Kurināmajam neizmantojiet no jūras krastā izsviestus kokus. To sastāvā ir sāls, kas sadegot pārveidojas par hloru. Jūs variet izskalot sāli no jūras krastā izsviestajos kokos, tos sadalot un vismaz uz pāris gadiem atstājot ārā.

Malka, ko jūs uzglabājiet ārā vai aukstās telpās, vismaz vienu dienu pirms lietošanas jātur istabas temperatūrā. Sašķeliet uguns iedegšanai paredzēto malku šķilās, kuru diametrs ir apmēram 4 cm. Tā uguns iedegšana būs vienkāršāka un velkmi dūmvadā var nodrošināt ātrāk.

Pirms iededziet uguni, jums jāatver visas dūmvada gaisa atveres; dažām krāsnīm ir tikai viena, kamēr citām tās var būt divas. Visvienkāršākais veids, kā iedegt uguni, ir šāds:

1.Ievietojiet divas pagales sadedzināšanas kameras apakšdaļā un plānas sašķeltas pagales sakraujiet slāņos līdz sekundārajām gaisa atverēm. Nobeigumā kaudzes virsū uzlieciet vidēja izmēra pagali.

2. Ievietojiet 2–3 kamīna briketes vai kaut ko tām līdzīgu tieši zem augšējā plānu sašķeltu pagaļu slāņa un aizdedziniet.

3. Pie normālas velkmes jūs tagad variet aizvērt durtiņas un uguns kursies pati.

    Cits labs plāns ir divu pagaļu ielikšana, katru ieliekot savā sadedzināšanas kameras pusē. Starp tām ievietojiet nedaudz saburzītu papīru un virsū izveidojiet plānu sašķeltu pagaļu kaudzi. Tad, ja nepieciešams, jūs variet pielikt vēl papīru. Jums varbūt vajag paskatīties, vai pirmās 10-15 minūtes gaisa pieplūde ugunij ir pietiekoša; no velkmes atkarīgs, vai caur durtiņām vajag pievadīt vēl gaisu.

    Malku krāsnī pielieciet bieži, tomēr tikai nedaudz vienā reizē. Ja uguns ir pārāk spēcīga, siltuma spiediens dūmenī var būt nevajadzīgi liels. Uzturiet mērenu uguni. Neļaujiet ugunij gruzdēt, jo tā rodas pārmērīgi daudz izmešu. Vislabākais rezultāts tiek sasniegts, kad uguns deg vienmērīgi un dūmi no skursteņa ir tikko redzami.